Solpadeine – mocne uderzenie w przeziębienie

Solpadeine to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny produkowany przez firmę Omega Pharma. Unikalna mieszanka trzech substancji aktywnych zawartych w Solpadeinie sprawdza się między innymi w walce z objawami przeziębienia i grypy.

Solpadeine – skład

Substancjami, dzięki którym Solpadeina jest jednym z najskuteczniejszych leków na przeziębienie i grypę są:

– paracetamol w uderzeniowej dawce 500mg;

– kodeina 8mg;

– kofeina 30mg.

Dzięki niewielkiemu dodatkowi kodeiny (substancji będącej pochodną morfiny) lek Solpadeine wykazuje się wyjątkowo silnym działaniem. W wyniku jego zastosowania, objawy takie jak ból głowy, gardła czy gorączka, szybko ustępują. Kofeina zawarta w preparacie ma natomiast za zadanie pobudzenie organizmu w taki sposób, aby pacjent szybko stanął na nogi.

Solpadeine – gdzie kupić i jak stosować?

Solpadeine jest lekiem ogólnodostępnym, wydawanym bez recepty. Można go kupić w praktycznie każdej aptece stacjonarnej czy internetowej, a także w niektórych drogeriach. Występuje w postaci zwykłych tabletek i tabletek musujących, rozpuszczalnych w wodzie. W przeziębieniu i grypie zaleca się stosowanie jednej tabletki maksymalnie 4 razy dziennie. W przypadku cięższego przebiegu choroby, można zwiększyć dawkę do dwóch tabletek 4 razy dziennie. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać maksymalnej zalecanej dawki 8 tabletek na dobę.

Lek dostępny pod adresem: https://www.apteka-oliwna.pl/solpadeine-12-tabletek-musujacych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *