Lek dopochwowy Lactovaginal

Lek Lactovaginal to najczęściej wybierany dopochwowy probiotyk ginekologiczny, który wyróżnia się dużym bezpieczeństwem, a także zaufaniem pacjentek i lekarzy.

Skład leku Lactovaginal

1 kapsułka leku Lactovaginal zawiera pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573 około 1010, w tym nie mniej niż 108 CFU (jednostek tworzących kolonie).

Wskazania do stosowania leku

Lactovaginal to lek, który stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy – w stanach zapalnych narządów rodnych po leczeniu środkami przeciwbakteryjnymi, przeciwgrzybicznymi lub też przeciwrzęsistkowymi, a także przy występowaniu upławów.

Przeciwwskazania

Leku Lactovaginal nie można stosować przy nadwrażliwości na substancje czynną, bądź inne substancje pomocnicze znajdujące się w składzie środka.

Dawkowanie

Lactovaginal należy przyjmować w formie kapsułek – od jednej do dwóch na dobę (pierwszą rano, a drugą na noc) przez jeden tydzień. W razie konieczności, leczenie można powtórzyć.

Charakter leku

Lactovaginal jest dostępny w kapsułkach dopochwowych, których okres ważności wynosi dwa lata. Należy je przechowywać w lodówce w temperaturze od 2 stopni do -8 stopni Celsjusza. Od otwarcia lek przyjąć do czterech tygodni.

Lactovaginal dostępny pod adresem: https://www.apteka-oliwna.pl/lactovaginal-10-kapsulek-dopochwowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *